ALGORYTMICZNA PRZYGODA
Kaliny

Archiwum

Polecam

Platformy do rozwiązywania zadań:
Strony do nauki:

III etap Olimpiady Informatycznej Juniorów

Cześć,
nie pisałam tak dawno, gdyż bardzo intensywnie przygotowywałam się do III etapu Olimpiady Informatycznej Juniorów...
III etap odbył się 14 maja i pisałam go w Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Zawody trwały 4 godziny, trzeba było rozwiązać 4 zadania. Na początku udało mi się zrobić zadanie Agar.io na 80 punktów. Później próbowałam napisać rozwiązania do 3 pozostałych, jednak zdobyłam tylko 16 punktów zadanie Rysowanie trójkątów oraz 9 punktów za zadanie Stabilny ciąg. Próbowałam też napisać bruta do Ciężarówek II, jednak mimo moich prób otrzymałam 0 punktów. Niestety presja czasu i emocje wzięły nade mną górę i nie udało mi się zdobyć ani jednego punktu więcej. Finalnie mój wynik to 105 punktów.
Po zawodach miałam mieszane uczucia. Zadania były bardzo trudne. Z jednej strony cieszyłam się, że zdobyłam więcej niż 0 punktów, a z drugiej strony miałam poczucie, że mogłam zrobić trochę więcej. W poniedziałek dowiedziałam się, że udało mi się zostać finalistką! Byłam przeszczęśliwa! Nie spodziewałam się niczego więcej...
Na gali zakończeniowej okazało się, że jestem także laureatką III miejsca i tym samym brązową medalistką Olimpiady Informatycznej Juniorów! Nie mogę opisać swojego szczęścia w tamtej chwili... Ucieszyłam się, że moje wysiłki w przygotowaniach nie poszły na marne. Dostałam skrzydeł i zrobię wszystko, aby polepszyć swój wynik w przyszłym roku :)

O blogu

Zapraszam na moją algorytmiczną przygodę!

  • przygotowuję się do Olimpiady Informatycznej Juniorów oraz do Konkursu Logia;
  • biorę udział w Olimpijskim Kole Informatycznym;
  • pokonuję algorytmiczne trudności;
  • piszę programy w C++ i w Pythonie;
  • dzielę się swoimi przemyśleniami oraz pomysłami.
  • Ostatnie posty