ALGORYTMICZNA PRZYGODA
Kaliny

Archiwum

Polecam

Platformy do rozwiązywania zadań:
Strony do nauki:

Jaki język programowania na start?

C++ to wspaniały język programowania. Według mnie jest najlepszy na start, ponieważ umiejąc go możesz łatwo nauczyć się innych, takich jak JavaScript czy Python.

C++ jest bardziej skomplikowany od innych języków programowania, jednak gdy już go się nauczysz - gwarantuję, że nawet JS nie sprawi Ci większego problemu. Poza tym, weź pod uwagę, że programowanie to praca przyszłości, a także cudowna pasja!

Jednak Ty nadal nie jesteś przekonany...
Pamiętaj - jeśli martwisz się całymi dniami spędzonymi przed ekranem przez resztę życia - wcale się z Tobą nie zgadzam. Mimo to, że wciąż jestem początkująca, uważam, że programowanie często wymaga więcej myślenia, niż pisania kodu. Ale też nie musisz się martwić o swoje oczy - nauka tak pędzi, że istnieją nawet ekrany imitujące papier. Lecz jeśli nie stać Cię na taki wymysł... wiedz, że regularne przerwy od komputera co około 20 minut przyniosą podobne efekty jak E-Ink, bez zagrażania zdrowiu.

A więc, podsumowując:
Programowanie, a zwłaszcza w C++, ma więcej plusów, niż minusów. Warto zacząć przygodę z pisaniem programów JUŻ TERAZ! Do zobaczenia w kolejnych postach! :)

O blogu

Zapraszam na moją algorytmiczną przygodę!

  • przygotowuję się do Olimpiady Informatycznej Juniorów oraz do Konkursu Logia;
  • biorę udział w Olimpijskim Kole Informatycznym;
  • pokonuję algorytmiczne trudności;
  • piszę programy w C++ i w Pythonie;
  • dzielę się swoimi przemyśleniami oraz pomysłami.
  • Ostatnie posty