ALGORYTMICZNA PRZYGODA
Kaliny

O mnie

Cześć! Mam na imię Kalina i mam 12 lat. Od września będę chodzić do ósmej klasy. Moją pasją jest programowanie, przy czym rarytasem są dla mnie algorytmy.

Jak powstała strona?

Moje palce wystukały na klawiaturze kod tej strony zupełnie od zera. Tworzenie bloga pozwoliło mi bardziej szczegółowo zapoznać się z HTML-em, CSS-em i PHP. Jest to dla mnie bardzo rozwijające doświadczenie.

O czym jest blog „Algorytmiczna przygoda”?

Na tym blogu przedstawię Wam moją algorytmiczną przygodę. Większość programów piszę w C++, ale uczę się też Pythona. Fascynują mnie algorytmy i to właśnie moje zmagania z nimi chciałabym Wam przedstawić. Wśród moich postów pojawiają się moje własne przemyślenia, opisy algorytmów, a także rozwiązania różnych zadań. Co jakiś czas będę też pisać o konkursach takich jak „Olimpiada Informatyczna Juniorów” czy „Przedmiotowy Konkurs Informatyczny LOGIA”.

Marzenia i rozważania

Marzę, aby wynaleźć innowacyjne rozwiązanie światowych problemów - nieuleczalnych chorób, globalnego ocieplenia i wycinki lasów. Chciałabym też stworzyć system, który pomagałby niepełnosprawnym w codziennych czynnościach. Wierzę, że algorytmy dają olbrzymie możliwości. Na moim blogu chcę pokazać Wam, że życie programisty od najmłodszych lat jest fascynujące. Mam nadzieję, że będę Waszą inspiracją.
Jeśli mielibyście jakiekolwiek pytania, możecie pisać do mnie w zakładce Kontakt.

Dlaczego powstał ten blog?

Celem pisania postów jest mój samorozwój i nauka podczas pisania programów, dzielenie się moimi pomysłami oraz tworzenie własnych programów pomagających w życiu codziennym.